Україна і США підписали концепцію партнерства у сфері оборони
Полторак: документ спрямований на підтримку оборонної реформи України
Україна та США підписали Концепцію розвитку партнерства між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки на п’ятирічний період.
Церемонія підписання відбулася у четвер, 8 вересня 2016 року, у Лондоні в рамках конференція «Діяльність ООН з підтримання миру». Підписи під документом поставили глави оборонних відомств України та США Степан Полторак та Ештон Картер.
Спільний документ створює основу для поліпшення обороноздатності Збройних сил України та підвищення ефективності допомоги з боку США у військовій сфері.
«Це вперше в історії ми підписали документ про співробітництво на такий тривалий період, - сказав Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак. - Цей документ спрямований на підтримку оборонної реформи України та дасть змогу реалізовувати програми двостороннього співробітництва, передачі військової техніки, матеріально-технічних засобів, надання послуг та підготовки особового складу».
У рамках «Концепції розвитку партнерства» співробітництво передбачає чотири головні напрями зусиль. Зокрема йдеться про зміцнення обороноздатності України, реалізацію оборонної реформи з метою створення сучасних Збройних Сил.
Також підписана Концепція передбачає удосконалення процесів оборонного планування заснованого на спроможностях та управління оборонними ресурсами з метою формування, підготовки, розвитку та забезпечення військ. Ще одним напрямком є покращення співробітництва в галузі оборонних технологій та підтримка інтеграції оборонного сектору.
«Український стратегічний вибір на європейську та євроатлантичну інтеграцію, - наголосив Полторак, - є волевиявленням нашого народу, свідченням нашої відданості ключовим демократичними цінностям. А Збройні сили України будуть системно розвиватися та досягати військових критеріїв членства в НАТО та послідовно інтегруватися в європейський безпековий простір».
«На знак постійної підтримки України з боку США, міністри Картер і Полторак підписали концепцію двостороннього партнерства – документ, який забезпечує основу для США та України щодо підвищення обороноздатності ЗСУ, просування найважливіших українських оборонних реформ, удосконалення процесів управління ресурсами та поліпшення співпраці в галузі оборонних технологій», - зазначили у Пентагоні.
Концепція партнерства спиратиметься на міцні партнерські відносини між США і Україною та підвищить ефективності зусиль США щодо сприяння безпеці.
Глави оборонних відомств також обговорили крихке перемир'я на сході України. У цьому зв'язку американська сторона підкреслила, що зберігає прихильність «повній імплементації Мінських угод на підтримку суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів».
Глава Пентагону закликав міністра Полторака зберігати прихильність «амбітній українській програмі комплексних реформ у сфері оборони».
«Це нова сторінка в історії україно-американських відносин, і писати її ми будемо разом», - наголосив Ештон Картер.
За матеріалами Укрінформу та прес-служби МОУ
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії