Who is who у Верховній Раді
Представник «Народного фронту» Єфремова: «Опоблок» та «Батьківщина» вперто блокують повернення награбованих Януковичем коштів
Who is who у Верховній Раді – так народний депутат з фракції «Народний фронт» Ірина Єфремова охарактеризувала позицію «Опоблоку» та «Батьківщини», які вкотре не голосували за повернення Україні вкрадених Януковича 40 млрд грн.
«Знову не можу залишити поза увагою категоричне небажання певних депутатів навіть вносити до порядку денного законопроект про спецконфіскацію награбованих Януковичем коштів. Сьогоднішня спроба знову дуже яскраво продемонструвала, ху із ху в Раді – традиційно не голосував тандем «Опоблоку»-«Батьківщини», - написада Єфремова.
«Якщо від перших було б навіть дивно очікувати на інше рішення, - додала народний депутат, - то поведінка других взагалі не вкладається в голові, адже мотивація виглядає, м`яко кажучи, непереконливою. Тим більше, в комплексі з їхніми голосними популістськими заявами про турботу про незахищені верстви населення. Ніби вже й доросла, а іноді й досі не можу зрозуміти, як у деяких людей можуть настільки розходитися слова з ділами...».
Коментуючи парламентський тиждень, Єфремова відмітила позитивні результати голосування у сесійній залі 3-7 жовтня 2016 року.
«Я дійсно щаслива, що ми змогли внести зміни до державного бюджету та виділити додатково більше 7 млрд. грн. на безпеку та оборону. В умовах російської агресії, а фактично – війни, ми не можемо економити на цих речах. Тим більше, що і в Національній поліції, і в Держприкордонслужбі, і в Мінобороні зараз відбуваються масштабні реформи, практично ці інститути вибудовуються з нуля, що, природно, вимагає адекватного фінансування. Реформа правохоронної системи вже зарекомендувала себе, як, напевне, найуспішніша, але вона ще в процесі, і від сьогоднішнього рішення, в тому числі, залежало, чи вдасться її реалізувати в повній мірі», - прокоментувала Єфремова.
Ухвалення в першому читанні базового Закону про освіту – «це по-справжньому революційне рішення», вважає вона: «Багато років точилися розмови про необхідність кардинального реформування освіти, але на фінішну пряму вдалося вийти лише Арсенію Яценюку, який за часів прем`єрства окреслив головні тези нових підходів. Представник «Народного фронту» в уряді, освітянин з неймовірним досвідом Лілія Гриневич довела ці напрацювання до зали Верховної Ради, і я дуже рада, що депутати підтримали їх. Сподіваюся, з голосуванням цього законопроекту у другому читанні та в цілому також не виникне проблем і вже найближчим часом Закон про освіту набуде чинності».
На думку Єфремової, ухвалення в цілому законопроекту про звільнення від оподаткування благодійних смс-повідомлень «є дуже на часі»:
«Я є одним з авторів цього документу і поясню, чим була викликана необхідність його прийняття – раніше суми, які надходили через такі смс обкладалися податком на додану вартість та до Пенсійного фонду, тому до адресата доходила суттєво зменшена сума. Тепер чи то поранені бійці АТО, чи то хворі діти будуть отримувати всі кошти, які вирішив передати їм благодійник».
Позитивним також вважає Єфремова голосування про землю.
«Ну і звичайно продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення ще на рік – до 1 січня 2018 року. Зараз немає можливості забезпечити селянам такі умови, аби вони мали змогу продати свою землю за гідні кошти, а дозволити олігархам купити за безцінь найцінніше, що є у людей на селі, ми не маємо морального права. Таку позицію декларувала наша фракція, її ми підтвердили сьогоднішнім голосуванням в залі» - зазначила народний депутат.
Коментуючи голосування за так званий закон Савченко, Єфремова написала:
«На жаль, на цьому пленарному засіданні ми не встигли розглянути ще одне надзвичайно актуальне питання – внесення змін до так званого закону Савченко. Ми з колегами вважаємо, що до рецидивістів та осіб, які скоїли тяжкі злочини, цей закон не має застосовуватися. Адже статистика, яку днями навів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, просто шокує – з 8 200 засуджених, які вийшли достроково на волю за цим законом, 785 вже викриті на вчиненні інших злочинів, серед яких вбивства та зґвалтування».
«Відпускати напризволяще цю ситуацію неможливо, діяти треба негайно», - наголосила представник «Народного фронту».
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії