Яценюк у Брюсселі обговорить стан і майбутнє нашого партнерства - Лубківський
Лідер Народного фронту матиме зустрічі з високими посадовцями Європейського Союзу Туском, Шульцем, Шефчовичем та іншими
Під час триденного візиту лідера партії «Народний фронт» Арсенія Яценюка до Брюсселя будуть обговорені питання надання «безвізу» для України, стримування Росії та продовження санкцій, енергетична безпека та стратегічні питання щодо перспективи й бачення Об'єднаної Європи.
Про це написав у Facebook радник Яценюка з міжнародних питань, заступник міністра закордонних справ України (2014 рік) Данило Лубківський.
«Завтра розпочинається триденний візит лідера «Народного фронту» Арсенія Яценюка до Брюсселя. Це продовження серії міжнародних зустрічей Арсенія Яценюка і нашої команди», - повідомив Лубківський, анонсуючи візит екс-прем’єр-міністра до Брюселя.
«Цю поїздку ми планували заздалегідь. Саміт Україна-ЄС підтвердив її необхідність. Зустрічей буде багато: президент Європейської Ради Туск і Президент Європейського парламенту Шульц, віце-президенти Європейської Комісії Шефчович і Домбровскіс, комісари Ган і Еттінгер. І в нас багато тем для розмови», - написав Лубківський.
Він наголосив, що Саміт Україна-ЄС «показав одну з базових проблем наших взаємин»: «Як ми бачимо майбутнє наших відносин? Це, насправді, головне питання».
Візит до Брюсселя, зазначив радник Яценюка, продовжить і розширить теми, про які йшлося два тижні тому в Берліні.
За словами Лубківського, для обговорення планується три блоки питань.
Перший стосується «очікуваного від ЄС невідкладного вирішення «завислих» проблем: і голландської проблеми, і безвізу, й інших»:
«Наша позиція – проста. Нам не потрібна чужа ласка. Нам потрібна впевненість у слові ЄС і його стратегічному баченні. Україна має що запропонувати до такого бачення».
Другий блок питань стосується стримування Росії:
«Санкції повинні бути продовжені. Втрата європейського консенсусу несе загрозу не Україні, а насамперед – самій Європі. Будь-які дрібні вигоди і маніпуляції навколо цього питання – ніщо, порівняно з непередбачуваними наслідками міжнародної безкарності Росії. Втеча від проблем і малодушність – перші симптоми повторення трагічних помилок».
Лубківський поінформував, що йтиметься також про енергетичну безпеку. Дипломат нагадав, що саме уряд Яценюка домігся енергетичної незалежності України від Росії:
«Ми показали приклад. Яценюк був ініціатором міжнародної коаліції проти російської ідеї з «Північним потоком-2». І тому в Брюсселі йтиметься про недопущення монополії «Газпрому» в Європі: і про недопущення будівництва «Північного потоку-2», і про остаточне скасування розширених лімітів для «Газпрому» на потужності газогону OPAL».
Третій блок – майбутнє:
«Попри всі нинішні складнощі, треба наполегливо і ясно порушувати питання про майбутнє. Не варто сторонитися цієї теми. Чи вдавати небачений раціоналізм. Нехай не без проблем, але ми виконуємо умови, які показують здатність України бути відповідальним членом ЄС. І це треба пояснювати європейському обивателю вже сьогодні. Такий поворот розмови залежить не лише від Києва, але (і передусім) – від Брюсселя та інших впливових столиць», - наголосив радник Яценюка.
Не можна дозволити, щоб тема України на десятиліття стала заручником емоцій чи капризів різних середовищ у Європі. Навпаки - саме тепер потрібна масштабна розмова з європейським суспільством про Україну, перспективу нашого членства і про бачення Об'єднаної Європи за участю всіх східноєвропейських держав. Це і є Об'єднана Європа, яку треба облаштовувати і планувати. А не химерна конструкція балансів і підозр з непередбачуваною зоною загроз від Росії», - написав Лубківський.
Він наголосив, що в України – «велика маса роботи», але «європейських зусиль потрібно в сотні разів більше»:
«І йдеться не про егоїзм України. Йдеться про стратегічне, візіонерське європейське мислення. Про включення України, інших східноєвропейських партнерів у бачення перспективи. Йдеться про акумуляцію ресурсів і можливостей для розширення європейського проекту, а отже його одужання і розвитку. Йдеться про створення основ політики, щоб зламати агресивну російську логіку і запобігти «майбутньому на основі конфлікту».
«Одним з наших зовнішніх важелів, - вважає Лубківський, - є застосування кожної можливості для впливу на європейську думку. Назовні нам треба бути єдиною командою, яка може допомагати один одному, виправляти або посилювати спільні зусилля».
Фото Андрія Кравченка
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії