Міжнародний суд ООН оприлюднив деталі позову України до Росії
У переліку терористичних формувань, які фінансуються та підтримуються з боку РФ, названі «ДНР», «ЛНР», група «Харківські партизани»
Україна звинувачує Російську Федерацію у системному фінансуванні терористичної діяльності, а також просить визнати РФ відповідальною у порушенні конвенцій ООН.
Про це йдеться у повідомленні Міжнародного суду ООН, яке є в розпорядженні «Європейської правди».
Україна «просить визнати у рішенні суду, що Російська Федерація за посередництва своїх державних органів, державних посадових осіб, а також інших фізичних та юридичних осіб, на яких покладене представлення держави, порушила зобов'язання в рамках Конвенції щодо фінансування тероризму, поставляючи фінансування, допомогу у вигляді зброї та тренувань незаконним озброєним формуванням, які беруть участь у здійсненні терористичних актів в Україні», - цитує український позов Суд ООН.
У переліку терористичних формувань, які фінансуються та підтримуються з боку РФ, названі «ДНР», «ЛНР», група «Харківські партизани» та пов’язані з ними групи та особи.
Серед інших претензій до РФ у питанні фінансування тероризму – «невжиття заходів для виявлення, замороження та конфіскації фондів, які використовуються для фінансування тероризму», «відсутність розслідування та переслідування тих, хто здійснює та фінансує терористичну активність», та ненадання Україні підтримки у такому розслідуванні.
Найбільший блок претензій в українському позові стосується порушень прав кримських татар та українців з боку російської влади, а також підконтрольної РФ де-факто кримської влади.
Київ просить визнати, що Росія має понести відповідальність за:
– систематичну дискримінацію і жорстоке поводження з представниками кримськотатарської та українських громад;
– проведення незаконного референдуму в атмосфері насильства та залякування;
– заборону Меджлісу та переслідування його лідерів;
– підтримку та пряму участь у кампанії зі зникнення (викрадення) і вбивства кримських татар;
– залякування кримських татар за допомогою обшуків та затримань;
– перешкоджання кримськотатарським та україномовним ЗМІ;
– пригнічення освіти кримськотатарською та українською мовами, а також заборону зібрань представників цих громад.
Україна просить Міжнародний суд ООН на час розгляду справи, в якості заходу забезпечення позову, заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, що погіршують нинішню ситуацію.
У своєму позові до РФ Україна вимагає, щоби російська влада припинила всю підтримку збройних формувань на українській території; здійснила репарації всім, хто постраждав через дії проросійських збройних формувань; повністю відновила в правах українську та кримськотатарські громади на окупованій території України, а саме в Криму та Севастополі.
Детальний перелік позовних вимог України буде оприлюднений згодом.
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії