ПАРЄ визнає успішність реформ в Україні, але нагадує про корупцію - резолюція
ПАРЄ вітає амбітну програму реформ на виконання вимог Революції Гідності. Депутати не підтримали поправку проросійських сил
Парламентська асамблея ради Європи позитивно оцінила прогрес реформ в Україні у складних умовах російської агресії, але закликала активізувати та посилити боротьбу з корупцією.
Про це йдеться в ухваленій у середу резолюції ПАРЄ «Функціонування демократичних інституцій в Україні», повідомляє Укрінформ.
«За» проголосувало 106 депутатів, 11 були проти та 9 утрималися.
Резолюцію підготували доповідачі Моніторингового комітету ПАРЄ по Україні депутати Джорді Шукла (Іспанія) та Алекс Фішер (Німеччина).
«Парламентська асамблея вітає амбітну програму реформ, започатковану українським керівництвом з метою виконання вимог українців, висунутих під час Революції Гідності. Асамблея визнає, що ці реформи проходять у складних умовах, спричинених російською агресією у східній Україні та нелегальною анексією Криму», - наголошується у документі.
Водночас у документі відзначається, що відсутність прогресу в імплементації Мінських домовленостей не повинна бути причиною для гальмування процесу реформ та демократичної консолідації країни.
У резолюції вказується на прогрес конституційної реформи, яка ще має бути завершена прийняттям змін до Конституції, що також є важливим для просування судової реформи.
Натомість ПАРЄ висловлює занепокоєння щодо дотримання прав людини у положеннях закону України про люстрацію. У резолюції міститься заклик до Верховної ради України внести зміни до цього законодавства згідно з європейськими стандартами.
Також ПАРЄ констатує, що в Україні все ще залишається високий рівень корупції.
У резолюції вказано, що відсутність конкретного прогресу у цій сфері може потенційно зменшити ефект від амбітного порядку денного реформ та, у довготривалій перспективі, підірвати довіру громадськості й мати негативний вплив на політичну і судову системи загалом.
«У цьому зв’язку Асамблея занепокоєна тим, що боротьба з корупцією просувається дуже повільно, а конкретні результати обмежені», - йдеться у документі.
Серед іншого ПАРЄ закликає Україну ухвалити виборче та мовне законодавство за європейськими стандартами та ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок.
Як повідомляв Укрінформ, ПАРЄ відкинула пропозицію Європейських об’єднаних лівих та представників деяких інших радикальних сил включити до тексту зазначеної резолюції по Україні визнання факту «громадянської війни».
Депутати також не підтримали поправку проросійських сил в ПАРЄ щодо необхідності якнайскорішого забезпечення представництва у Верховній раді України депутатів з усіх східних територій держави. Це було розцінено українською делегацією, як вимога провести вибори на непідконтрольних Києву територіях Донбасу.
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії