Росія відмовила Україні у затриманні Януковича

У Москви є підстави припускати, що президента-утікача насправді переслідуватимуть «через його расу, релігії, національності або політичні переконання»
Генеральна прокуратура Росії відмовила Києву у тимчасовому затриманні й узятті під варту колишнього президента України Віктора Януковича, назвавши його переслідування політично мотивованим.
Про це повідомляє «РИА Новости» з посиланням на офіційного представника ГП РФ Олександра Курінного.
Він пояснив, що у 2015-2016 роках з Генеральної прокуратури України у зв'язку з проведенням досудових розслідувань надходили клопотання про тимчасове затримання й узяття під варту Януковича. В результаті вказані клопотання залишені без задоволення на підставі пункту 2 статті 3 Європейських конвенції про видачу.
Повідомляється, що українська сторона була про це проінформована.
Видання уточнює, що, згідно з цією статтею конвенції, видача не здійснюється, «якщо людину звинувачують у скоєнні політичного злочину».
«Те ж правило застосовується, коли у запитуваної сторони є підстави припускати, що людині формально пред'являють звинувачення у кримінальному злочині, а насправді переслідуватимуть через його расу, релігії, національності або політичні переконання», - йдеться у повідомленні.
Як повідомлялося, у Генпрокуратурі планують спрямувати до Печерського райсуду звинувачувальний акт у справі про державну зраду екс-президента Януковича вже у лютому. Адвокатам Януковича вручили повістки на ознайомлення з матеріалами кримінальної справи на 31 січня, 1, 2, 3 лютого, а також 6, 7 і 8 лютого.
У разі затягування процесу ознайомлення зі справою ГПУ може подати клопотання до Печерського райсуду для встановлення конкретних термінів для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.
Раніше захисники Януковича заявили, що оскаржать у Європейському суді з прав людини ухвалу про заочний суд над ним, оскільки Апеляційний суд відмовився розглядати скаргу президента-втікача на рішення суду першої інстанції про заочний судовий процес.
Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст
Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному ринку
Суд Боснії відмовив у екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку переслідує Росія
В Україні вважають, що Москва переслідує матір 3 дітей за політичні погляди та симпатію до національно-визвольного руху Ічкерії
У Києві вийшли на підтримку чеченки Селіми Хадісової, затриманої в Європі за запитом РФ
Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця: насправді Селіма Хадісова не є терористкою, як її звинувачує Росія
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд