Верховна Рада збільшила частку української мови на телебаченні
Закон набирає чинності за чотири місяці з дня його опублікування
Верховна Рада ухвали Закон, згідно з яким на загальнонаціональних та регіональних каналах частка української мови має становити не менше 75%, на місцевих – на рівні 60%.
За рішення внести такі зміни до законів України щодо мови аудіовізуальних, електронних засобів масової інформації у вівторок, 23 травня, проголосувало 269 депутатів.
Змінами передбачено, що у загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної і регіональної категорій передачі та/або фільми, виконані державною мовою, мають становити не менше 75% загальної тривалості у кожному проміжку часу між 07.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00.
У загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій місцевої категорії частка державної мови має становити не менше 60% загальної тривалості у кожному проміжку часу між 07.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00.
Телерадіоорганізації, які здійснюють мовлення мовами корінних народів України, незалежно від категорії мовлення забезпечують сумарний тижневий обсяг телемовлення державною мовою та мовами корінних народів України в обсязі не менше 75%, при цьому не менше 30 відсотків – державною мовою.
Фільми та/або передачі, трансляція яких допускається недержавною мовою, субтитруються державною мовою.
Фільми, створені на території республік колишнього СРСР не російською та не українською мовою і в подальшому дубльовані російською мовою, озвучуються або дублюються українською мовою.
Передача вважається виконаною державною мовою, якщо виступи ведучих, осіб, що беруть участь у передачі, виконані, дубльовані, озвучені українською мовою.
Передача, що транслюється у прямому ефірі, вважається виконаною державною мовою, якщо виступи ведучих передачі виконані українською мовою.
За невиконання таких вимог телерадіоорганізація, сплачує штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору ліцензії.
Документ набирає чинності за чотири місяці від дня його опублікування.
Законопрект №5313 ініціювали народні депутати Микола Княжицький, Валентина Сюмар, Ігор Васюник, Микола Кадикало, Олена Кондратюк, Вадим Денисенко.
Представляючи законопроект, голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар відкинула звинувачення у нібито тоталітаризмі.
«Тоталітаризм був, коли на українській землі знищували українську мову та забороняли нею говорити. Досить займатися підміною понять», - сказала Сюмар.
Фото Андрія Кравченка
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії