Бжезинський порівняв Путіна з Гітлером
Політолог виступає за надання Україні оборонного озброєння, зокрема, мінометів та протитанкових ракет
Колишній радник президента США, політолог Збігнєв Бжезинський розповів, у чому вбачає подібність та відмінності Путіна і Гітлера.
Про це він, зокрема, сказав в інтерв'ю для видання Spiegel Online International.
«Я гадаю, що є деякі спільні риси, але також є певні відмінності. Гітлер ніколи не був особливо зацікавлений у тому, щоб особисто мати багато грошей. Путін же має побічний інтерес у тому, щоб збагатитися, і це є дещо іншою перспективою в його житті, який, можливо, і стабілізує його (Путіна. – ред.) та охолоджує його пристрасті», - сказав Бжезинський.
Водночас, «особливо небезпечною» рисою Путіна на відміну від Гітлера Бжезинський вважає те, що російський президент «є гравцем».
Бжезинський також відповів на запитання щодо ситуації в Україні. Обговорюючи тему міжнародного впливу, він не став заперечувати правильність того, що Обама віддав ініціативу Меркель у цьому питанні.
«Я гадаю, що канцлер Меркель робить дуже добру роботу. Обама також має деякі інші проблеми, зокрема, Близький Схід», - зазначив професор.
Водночас Бжезинський не погодився з позицією Німеччини, яка виступає проти надання Україні оборонної зброї.
«Ми повинні підняти вартість для росіян, які використовують силу. Гадаю, є сенс у тому, щоб надати українцям оборонні озброєння, зокрема, міномети та протитанкові ракети для захисту ключових міст. Якщо ви хочете захопити велику країну, ви маєте зайняти великі міста. І взяття великих міст стане надзвичайно витратним, якщо люди будуть готові захищати їх», - підкреслив експерт.
Формулюючи вихід із ситуації, Бжезинський повторив свою тезу про те, що Україна має втілювати своє майбутнє через «більш тісні зв'язки з Європою», натомість не повинна вступати в НАТО, що повинно стати гарантією для Росії.
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії