У парламенті Великої Британії знов закликали уряд визнати Голодомор в Україні геноцидом
Незважаючи на постійні заклики, британський уряд не поспішає визнати Голодомор 30-х років в Україні геноцидом
У Палаті громад (нижня палата парламенту Великої Британії) закликають визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом проти українського народу, але британський уряд поки зберігає стриману позицію.
Про це повідомляє УНІАН.
Дебати про Голодомор 1932-1933 років в Україні, які транслювалися на сайті законодавчого органу, відбулися у Вестмінстерській залі британського парламенту. Ініціатором дебатів виступила член правлячої Консервативної партії у Палаті громад Паулін Лейтем. Вона висловила сподівання, що парламент визнає, що штучний голод в Україні був геноцидом. За її словами, вона вже не вперше бере участь у дебатах щодо Голодомору в Україні та постійно закликає уряд Британії визнати Голодомор в Україні геноцидом.
«Я перебуваю сьогодні тут, щоби нагадати колегам про це злодіяння, яке сталося в Україні у 1932-1933 роках, і знову закликати, аби уряд визнав цей заполітизований прояв зла геноцидом», - наголосила Лейтем.
Вона сказала, що Голодомор дослівно означає смерть від голоду. «І український Голодомор був навмисно організованою Йосипом Сталіним кампанією, щоб знищити значну частину українського населення», - заявила Лейтем.
Також вона сказала, що точна кількість людей, які загинули під час Голодомору, невідома. У цьому зв’язку Лейтем зазначила, що, за оцінками, чисельність жертв Голодомору становить від 7 до 10 млн.
Крім того, член Палати громад переконана, що окремі дії Сталіна, в тому числі закриття східного кордону України, аби зупинити пересування українських селян до Росії, які шукали їжу, є явною ознакою того, що його політика була мотивована ворожістю проти ідентичності, традицій та культури українців, що «сьогодні називалося би етнічними чистками».
Вона сказала, що «Голодомор в Україні є прикладом злочину, викликаного політичною ідеологією, та який розпалювався через упередження». На її переконання, з історії про Голодомор необхідно засвоїти важливі уроки, аби «забезпечити, що світ ніколи знову не буде сліпим перед такими широкомасштабними злодіяннями».
Лейтем закликала уряд Британії приєднатися до 17 країн, які вже визнали Голодомор геноцидом.
Своєю чергою член Лейбористської партії Стівен Паунд заявив:
«Те, що сталося в Україні, те що сталося під час Голодомору, було геноцидом. Не більше, не менше. Це був спеціально цілеспрямований геноцид, який знищив найкраще її покоління, але не знищив українського народу, не знищив гордість, мужність та силу українського народу».
За його словами, цей акт геноциду полишив рану в пам’яті українського народу, який донині відчуває біль від цього злочину.
Крім того, член Шотландської національної партії Карол Монаган наголосила, що уряд Великої Британії повинен визнати Голодомор геноцидом. Вона сказала, що уряд Шотландії продовжує дотримуватися позиції підтримки України та висловлює солідарність з українським народом.
Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст
Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному ринку
Суд Боснії відмовив у екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку переслідує Росія
В Україні вважають, що Москва переслідує матір 3 дітей за політичні погляди та симпатію до національно-визвольного руху Ічкерії
У Києві вийшли на підтримку чеченки Селіми Хадісової, затриманої в Європі за запитом РФ
Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця: насправді Селіма Хадісова не є терористкою, як її звинувачує Росія
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд