В ООН ухвалили оновлений проект резолюції щодо окупованого Криму
Представник України: Росія продовжує явні порушення своїх зобов'язань як держава, що окуповує Крим
У Нью-Йорку 14 листопада на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН, ухвалили оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму.
В результаті голосування 71 країна виступила за ухвалення документу, 25 – проти і 77 утрималися. Проти виступили Білорусь, Венесуела, Південна Корея й інші країни, повідомляє Радіо Свобода.
Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, що перебуває у складі української делегації в Нью-Йорку, на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН заявив, що Росія продовжує явні порушення своїх зобов'язань як держави, що окуповує Крим. За його словами, кримчани живуть у страху бути названими екстремістами, терористами або українськими шпигунами, що означає для них кримінальне переслідування.
Російський представник назвав документ «відірваним від реальності» і черговою спробою України змінити статус Криму «всупереч ухваленому на референдумі рішенням народу в Криму».
У складі української делегації на засідання Генеральної асамблеї ООН прибули члени Меджлісу кримськотатарського народу, в тому числі народний депутат України Мустафа Джемілєв, українські дипломати і правозахисники.
Оновлену резолюцію з прав людини в Криму Україна внесла до секретаріату Третього комітету Генасамблеї ООН у жовтні 2017 року. У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму й забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».
Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст
Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному ринку
Суд Боснії відмовив у екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку переслідує Росія
В Україні вважають, що Москва переслідує матір 3 дітей за політичні погляди та симпатію до національно-визвольного руху Ічкерії
У Києві вийшли на підтримку чеченки Селіми Хадісової, затриманої в Європі за запитом РФ
Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця: насправді Селіма Хадісова не є терористкою, як її звинувачує Росія
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд