Папа Римський закликав світ не забувати про війну в Україні
Понтифік наголосив, що суперечки між народами мають вирішуватися без використання зброї
Папа Римський Франциск у щорічній промові згадав про війну в Україні та закликав не забувати про жертв конфлікту, викликаного російською агресією.
Понтифік 8 січня промовляв на зустрічі з послами 183 країн, повідомляє «Радіо Ватикану».
«Спільні старання на користь відбудування мостів є невідкладними також і в Україні. Рік, що минув, посіяв нові жертви в конфлікті, який гнітить країну, й надалі завдаючи страждання населенню, зокрема, сім’ям, які проживають у зонах, заторкнутих війною, та втратили своїх найдорожчих, нерідко – дітей та похилих віком», – сказав Папа Франциск.
Під час традиційної зустрічі з дипломатими Папа Римський підбиває підсумки попереднього року у контексті міжнародної панорами та наголошує на завданнях, що, на його думку, стоять перед міжнародною спільнотою.
У нинішній промові Папа зосередив увагу, зокрема, на двох важливих річницях – 100-річчі від завершення Першої світової війни та 70-річчі прийняття Загальної декларації прав людини.
За його словами, з Першої світової війни світова спільнота може почерпнути дві перестороги, «які людство не зуміло відразу збагнути», поринувши через два десятиріччя у ще руйнівніший конфлікт.
«Перше попередження полягає в тому, що перемога ніколи не означає приниження переможеного суперника. Мир не будується ствердженням влади переможця над переможеним. Бо не закон страху переконує в помилковості майбутніх агресій, але сумирна сила розсудливості, що спонукає до діалогу та взаєморозуміння задля вирішення відмінностей. З цього випливає друге попередження: мир зміцнюється тоді, коли держави можуть робити співставлення в атмосфері рівності», – сказав Папа.
Він наголосив, що суперечки між народами мають вирішуватися не використанням зброї, але шляхом переговорів. Папа Римський закликав підтримати будь-які спроби діалогу.
Архівне фото
Росія прагне захопити Україну, аби завдяки її ресурсам впливати на світовий ринок – економіст
Фахівці вважають, що контроль над природними ресурсами надав би росії значні важелі впливу на глобальному ринку
Суд Боснії відмовив у екстрадиції чеченки Селіми Хадісової, яку переслідує Росія
В Україні вважають, що Москва переслідує матір 3 дітей за політичні погляди та симпатію до національно-визвольного руху Ічкерії
У Києві вийшли на підтримку чеченки Селіми Хадісової, затриманої в Європі за запитом РФ
Президент Антиімперського Блоку Народів Олег Медуниця: насправді Селіма Хадісова не є терористкою, як її звинувачує Росія
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд