Україна засудила польський закон про заборону «бандерівської ідеології»
Розпалювання конфліктів між традиційно дружніми українським та польським народами лежить в інтересах спільних ворогів - Заява
Верховна рада України ухвалила заяву про засудження ухваленням Сеймом і Сенатом Польщі змін до закону про Інститут національної пам’яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів».
Відповідний проект постанови підтримали 242 депутата при мінімально необхідних 226.
Рада визнала ухвалені польським парламентом законодавчі зміни такими, що суперечать демократичним цінностям і стратегічному партнерству країн.
«Ухвалені законодавчі зміни суперечать змісту і духу стратегічного партнерства між Україною і Республікою Польща, а також принципам, які були погоджені сторонами, серед іншого, у Декларації пам’яті та солідарності від 20 жовтня 2016 року», - йдеться у заяві.
При цьому наголошується, що саме у цій Декларації Верховна рада України і Сейм Республіки Польща погодилися з необхідністю активізації неупереджених історичних досліджень та «стримування сил, які ведуть до суперечок в наших державах».
Серед іншого депутати закликали польську сторону до відкритості та конструктивності у подальшому розвитку двосторонніх відносин.
«Закликаємо Президента Республіки Польща скористатися своїми конституційними повноваженнями та спільно з Сеймом та Сенатом Республіки Польща повернути в українсько-польські відносини зваженість, раціональність та доброзичливість», - зазначається в заяві.
Підкреслюється, що в польському законі щодо заборони «злочинів українських націоналістів» дається «упереджене та антиісторичне визначення цього поняття, що відкриває шлях до маніпуляцій і посилення антиукраїнських тенденцій в польському суспільстві». Окрім того, народні депутати звертають увагу, що відвертий діалог, вільний обмін думками та академічна свобода опинилися під загрозою кримінального переслідування у зв’язку з прийняттям закону, «що є несумісне з демократичними цінностями».
Рада наголошує на необхідності збереження та передачі наступним поколінням «правди про дійсні, а не вирвані з загального контексту причини», які призвели до кровопролиття між народами в роки Другої світової війни та в інші періоди нашої історії і які мали трагічні наслідки для обох народів.
Також у заяві підкреслюється, що розпалювання конфліктів між традиційно дружніми українським та польським народами лежить в інтересах спільних ворогів Польщі та України, «якими були нацистський і комуністичний режим, а сьогодні – російський агресор і окупант».
Як повідомлялося, ця заява була підготовлена за дорученням голови ВР Андрія Парубія Комітетом Верховної Ради у закордонних справах із залученням представників Міністерства закордонних справ та міжнародних експертів.
26 січня Сейм та 1 лютого Сенат Польщі ухвалили зміни до закону про Інститут національної пам'яті, яким запроваджується кримінальне переслідування усіх, у тому числі й іноземців, за приписування польському народові відповідальності чи спільної відповідальності за злочини нацистів в роки Другої світової війни. Законом запроваджується також покарання за заперечення «злочинів українських націоналістів» в роки війни проти громадян Другої Речі Посполитої.
На Київському безпековому форумі за участю послів держав G7 обговорять результати Самітів Групи Семи та Миру
Про підсумки важливих для України міжнародних форумів говоритимуть посли Великої Британії, Канади, Франції, Європейського Союзу, дипломати, політики
Саміт миру в Швейцарії. Комюніке. Повний текст
«Кількість учасників свідчить про те, що міжнародна спільнота занепокоєна війною в Україні» - Віола Амгерд
Усик – Ф’юрі: вистава, на яку очікує Україна та весь спортивний світ
Прогнози на бій, який уже сьогодні називають історичною віхою в спорті, – у ексклюзивних коментарях відомих представників харківської школи боксу
ПАРЄ визнала Голодомор геноцидом українського народу
Справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче – президент України Зеленський
Азербайджанці пропонують відкрити в Україні представницта Ічкерії та Татарстану
Нещодавно у Варшаві та Празі відбулася форуми Вільних народів Росії, на яких були напрацьовані шляхи демонтажу російської імперії