Комітет Сенату США визнав Голодомор геноцидом українського народу

26.09.2018 | 20:09

Резолюцію рекомендовано до схвалення верхньою палатою американського парламенту

Комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

Про це повідомило Посольство України у США.

«Комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив та рекомендував до схвалення верхньою палатою американського парламенту резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу», - йдеться у повідомленні.

Проект резолюції засуджує систематичні порушення прав людини, зокрема права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українців.

У документі висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії, зазначили українські дипломати.

Резолюція, співавторами якої виступили понад два десятки сенаторів, була представлена 14 березня ц.р. групою сенаторів від Республіканської та Демократичної партій на чолі зі співголовами групи дружби з Україною у Сенаті США Робертом Портманом та Річардом Дурбіним.

Станом на літо 2018 року понад 10 штатів США визнали Голодомор в Україні геноцидом.

На знімку: (внизу)  вшанування жертв Голодомору на Меморіальному комплексі в Києві.

Фото Андрія Кравченка

Читайте також