Військову прокуратуру виведуть зі складу Міністерства оборони

18.11.2019 | 22:47

Процес переходу відбудеться в рамках реформування органів прокуратури в Україні

Військова прокуратура змінить підпорядкування – вона вийде зі складу Міністерства оборони України та увійде до Генеральної прокуратури.

Про це заявив заступник генпрокурора - головний військовий прокурор Віктор Чумак.

«Військова прокуратура входитиме до складу Генпрокуратури, а не Міноборони. Всі види забезпечення прокурори теж отримуватимуть тут, за місцем роботи. А не так, як раніше: Міноборони їх забезпечувало, а прокурори його контролювали, що породжувало прямий конфлікт інтересів», - сказав Чумак.

За його словами, військові прокурори розслідуватимуть ті самі справи, що й зараз. Маються на увазі розслідування військових злочинів, злочинів у сфері нацбезпеки та оборони, в оборонному комплексі.

Процес переходу здійснюється в процесі реформування органів прокуратури в Україні.

Верховна Рада 19 вересня 2019 року ухвалила закон про реформування органів прокуратури, який зокрема ліквідує військові прокуратури. Закон передбачає зміни в системі прокуратури, зокрема створення Офісу генерального прокурора, обласних та окружних прокуратур.

В ході реформа будуть ліквідовані військові прокуратури, проте генпрокурор матиме повноваження створити за необхідності спеціалізовану прокуратуру.

Віктор Чумак був призначений головним військовим прокурором 11 вересня 2019 року.

Читайте також

Про що говорить дзвінок Байдена Зеленському?

04.04.2021 | 19:59

Телефонну розмову президентів двох країн - стратегічних партнерів, яку так довго очікували всі, прокоментувала директорка Центру «Нова Європа» (New Europe Center) Альона Гетьманчук