Путін говорить про один народ з українцями через неповноцінність російської імперії - Дробович

24.09.2021 | 19:23
Photo Andrew Kravchenko

Директор УІНП вказав на небезпеку опинитися в тенетах російських імперських амбіцій та нездорових зазіхань з боку країни-агресора

Російське керівництво в особі Володимира Путіна намагається переконати всіх у тому, нібито українці та росіяни один народ – через неповноцінність російської імперії без української складової.

Про це заявив директор Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, промовляючи на Молодіжній зустрічі Київського безпекового форуму «Захід-Схід, Північ-Південь», який проходив у Львові 24-25 вересня, - повідомляє ARMIYA’UA з посиланням на пресслужбу Фонду.

«Україна стала однією з націй, яка є ключовою для формування Російської імперії. Російська імперія класична, або ж Російська імперія 2.0 під назвою Радянський Союз, – ми є складовою. Немає української складової – немає повноцінної російської імперії, кажуть фахівці», - сказав Дробович.

Саме цим, зокрема, за його словами, пояснюється пригноблення Росією кримських татар, винищення мов корінних народів тощо.

«Вони їх просто знищують, це класична тактика асиміляції. Забороняють політичні партії, національні організації. Вони мають суто імперські плани, а Україну, оскільки вона має певну історичні та культурну близькість до Московії, намагаються включити в проєкт «Одін народ», - пояснив Дробович.

«Але проблема в тому, - наголосив він, - що якщо вони зараз так поводяться з тими, хто сьогодні формально є з ними «однім народом», хоча там понад 20 національних республік, то що ж буде з нами – з країною, яка навчилася бути самою собою?».

«Ми довго йшли цим шляхом – тисячу років намагалися стати самими собою, відчували щось, але не могли сформулювати. Нарешті сформулювали: в Котляревському, в Сковороді, в Шевченку. Воно вилилося в політичному вимірі – Українська республіка в 1917-1921 роках. Вона була знищена Радянським Союзом, але через те, що за цю республіку мріяли та помирали, СРСР не наважився скасувати Україну і проголосив УРСР. Це дало нам такий собі квазіпродукт, але в 1991 році ми, нарешті, стали собою», - зазначив Директор УІНП.

Фахівець вказав на небезпеку опинитися в тенетах російських імперських амбіцій та нездорових зазіхань з боку країни-агресора.

«Це дуже небезпечно – розчинитися в одному народі з людьми, які не пройшли цей шлях, які тільки й навчилися, що асимілювати й знищувати. Це дуже небезпечна історія. Навіть зараз багато тих, хто ностальгує за СРСР. Я дуже не хотів би, щоб мої діти опинилися в ГУЛАГу, у фільтраційному таборі в полоні у нацистів, звідки їх начебто визволили «свої», які потім скажуть: «Красноармєйци в плєн нє попадают», - резюмував Антон Дробович.

Фото Андрія Кравченка

Читайте також