Україна отримала від США другу партію медичного майна та озброєння

18.10.2021 | 15:07

Партнерська взаємодія передбачає досягнення повної взаємосумісності Збройних сил України із країнами-членами НАТО

Україна отримала черговий вантаж міжнародної технічної допомоги від уряду Сполучених Штатів Америки.

Це вже друга партія від американських партнерів для Збройних сил України за результатами домовленостей, досягнутих під час останнього візиту президента Володимира Зеленського до США, повідомляє пресслужба МОУ.

«З метою досягнення повної взаємосумісності Збройних сил України із країнами-членами НАТО, Кабміном реалізовано ініціативу президента України щодо постачання медичного майна та озброєння із боєприпасами, - зазначив уповноважений управління Медичних сил ЗСУ з питань зовнішньоекономічної діяльності Олександр Матійчук.

Перша партія, що включала медичне майно, озброєння, боєприпаси, високоточне озброєння та засоби радіолокаційного спостереження, прибула 10 жовтня.

Найближчим часом очікується надходження ще однієї, третьої партії вантажу від уряду США.

Загальна сума матеріальних засобів від США Україні за результатами домовленостей, досягнутих під час візиту Зеленського до США, становить 60 млн дол. Вона надається додатково до раніше погодженого обсягу у 250 млн доларів.

За даними Міноборони, загалом, починаючи із 2014 року, Україна отримала матеріально-технічної підтримки від США на загальну суму понад 2 млрд дол.

«Додаткова безпекова допомога від уряду Сполучених Штатів Збройним силам України є черговим свідченням непорушного стратегічного партнерства між нашими державами», - зазначають у Міноборони.

У вересні 2021 року під час візиту президента України Володимира Зеленського до США було підписано Рамкову угоду щодо стратегічних основ оборонного партнерства між Міністерствами оборони України та США та Угоду між урядами України та Сполучених Штатів Америки про проєкти у сфері досліджень, розробок, випробувань і оцінки.

Читайте також