Іспанія розслідує зв'язки оточення Путіна з мафією - ЗМІ

30.06.2015 | 16:43

Документ обсягом 488 сторінки є результатом 10-річного розслідування і 29 травня був переданий до суду

Окремі соратники президента РФ Володимира Путіна, включаючи Голову Правління ВАТ «Газпром», заступника прем'єра та двох колишніх міністрів, допомагали одному з найбільших російських злочинних угруповань, що діють в Іспанії протягом більш ніж десятиліття.

Про це йдеться в доповіді іспанських слідчих Хуана Каррау і Хосе Грінда, пише «Українська правда» з посиланням на Bloomberg.

Як зазначається, документ обсягом 488 сторінки є результатом десятирічного розслідування і 29 травня був направлений до суду.

Згідно з даними розслідування, члени Петербурзького Тамбовського злочинного синдикату перебралися до Іспанії в 1996 році, коли Путін був заступником мера Санкт-Петербурга.

Як повідомляє агентство, в документі прослідковано зв'язки між злочинним угрупованням та окремими ключовими особами в російських правоохоронних структурах та політиками.

Загалом слідчі мають намір звинуватити у відмиванні, шахрайстві та інших злочинах 27 осіб.

Зокрема, як зазначається, слідчі домагаються конфіскації майна на Майорці, який належить заступнику голови думського комітету з фінансового ринку Владиславу Рєзніку.

Як пише видання, саме за допомогою Рєзніка лідер злочинного угрупування Геннадій Петров домагався призначення своїх соратників на ключові посади в РФ в обмін на активи в Іспанії.

Серед інших офіційних осіб РФ, пов'язаних з «групою Петрова», називаються екс-прем'єр Віктор Зубков, екс-міністр оборони Анатолій Сердюков, нинішній віце-прем'єр Дмитро Козак і голова Слідчого комітету Олександр Бастрикін.

Речник Путіна Дмитро Пєсков у коментарі агентству назвав звинувачення «абсолютною нісенітницею».

«Це поза межами розумного»,  - сказав він.

На знімку (внизу): заступник керівника фінансового комітету нижньої палати російської Думи Владислав Рєзнік. Фото РИА «Новости».

Читайте також