Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

04.10.2018 | 17:33
Photo Andrew Kravchenko

Сенатори висловили найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також закликали розповсюджувати інформацію про штучну природу трагедії

Сенат Сполучених Штатів Америки визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Про це повідомляє Посольство України в США.

«Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу», - йдеться у повідомленні.

«Так, зокрема, - зазначають у Посольстві, - до постановляючої частини документа включено визнання Сенатом висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців».

Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

Українські дипломати висловили щиру вдячність Сенатові США та головним співавторам резолюції – співголовам Сенатського українського кокусу, сенаторам Роберту Портману та Річарду Дурбіну за це «історичної ваги рішення».

Резолюція стала результатом плідної взаємодії Посольства України в США, української громади Америки та друзів України в Сенаті США.

Проект подібної резолюції був також затверджений Комітетом із закордонних справ Палати представників Конгресу США і очікує розгляду під час пленарного засідання, зазначили у Посольстві.

У вересні ц.р. Комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив та рекомендував до схвалення верхньою палатою американського парламенту резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

З 1 вересня, за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору, в Україні та світі розпочалися акції вшановувати загиблих під час геноциду 1932-1933 років українців.  

Фото Андрія Кравченка

Читайте також